4 טעויות קריטיות ברכישת דירה להשקעה

השקעת נדל"ן בישראל היא השקעה מבוקשת מאוד, זה לא סוד שהנדל"ן בארץ נמצא בצמיחה רצופה כבר שנים ומניב רווחים משמעותיים למשקיעים. כולם רוצים לקחת חלק בהצלחה.

בשנים 2021-2022 הייתה עליה תלולה מאוד במחירי הדירות, אך לאור עלייה משמעותית במדד המחירים ובעקבותיה עלייה חדה בריביות המשכנתא, מגמה זו נבלמה.


מתחילת שנת 2023, אנחנו עדים לעלייה מתונה יותר של המחירים, ולכן זה זמן טוב ונוח יותר לביצוע השקעות נדל"ן. יחד עם ההשתוקקות לרכישת דירה ולעלייה מהירה על רכבת הנדל"ן – יש משהו שאנשים מפספסים.

ככל ששווי ההשקעה גבוה יותר, כך גדל גם הסיכון, משום שכל טעות קטנה משמעה, הפסד כספי גדול.

בחירת מיקום להשקעה

להלן 4 טעויות משמעותיות ברכישת דירה להשקעה:

  1. רבים מושפעים מאוד מרמת השיפוץ ומיופי הדירה ופחות נותנים דגש לעניין המיקום. לדוגמה, בזמן של נסיקת מחירים, כל מי שרכש דירה מרגיש בעננים, אך לאחר מכן, השוק נרגע ואז נדרשים להתמודד עם נכס שקשה מאוד להשכרה בגלל מיקום בעייתי.
    הטיפ שלנו- מיקום בנדל"ן- תמיד במקום הראשון.
  2.  דירות בנות שני חדרים במרכז תל אביב לדוגמא, המוצגות למראית עין, כדירות בנות 2.5 חדרים או 3 חדרים – משמעותם פערים מהותיים במחיר. מי שקנה דירה כזאת, למעשה רכש אותה למעלה ממחיר השוק, בפער של 20%-30% – משום שלא בדק לעומק את תשריט הדירה ואת הפוטנציאל האמיתי של הדירה, וכך עלול למצוא את עצמו בהפסד של מאות רבות של אלפי שקלים ואף מיליונים. הטיפ שלנו- בדקו את תשריט הדירה וחשבו את גודל החדרים וגודל הדירה נטו.
4 טעויות ברכישת דירה

 

3. טעות נפוצה נוספת היא – חוסר תשומת לב לתכנון הפנימי של הדירה. לדוגמא: כניסה לדירה דרך המטבח, או חדר היוצא מתוך חדר אחר, חדר שינה ממוקם מאחורי המטבח וכד'. בשלב ההשכרה, במידה ותכנון הדירה בעייתי- סופגים חודשים של אי השכרת הדירה, משלמים משכנתא גבוהה מבלי שיש לה כיסוי של שכירות, ופועל יוצא מכך – התעסקות רבה עם הדירה ומתח נפשי.

הטיפ שלנו- בדקו לעומק את תכנון הדירה וודאו שהוא נעים ונוח למגורים ואל תתפשרו על קריטריון זה.

4. התמקדות רק באיכות הדירה, אך חוסר תשומת לב לאיכות הבניין. הדירה יכולה להיות מרשימה, ברמת שיפוץ ועיצוב גבוהים ובתכנון מתאים, אך אם איכות הבניין בעייתית: אריחים נופלים, טיח מתקלף, לובי מוזנח וכד' – הדבר ירתיע שוכרים פוטנציאליים, עד רמה שכלל לא ירצו להיכנס ולראות את הדירה היפה שלכם.

תהליך קניית דירה להשקעה הינו תהליך ארוך ומורכב. בכל שלב (בחירת תקציב להשקעה, מיקום, סוג הדירה, בניין, בדיקות משפטיות, בדיקות נדל"ניות, הערכת שווי, משא ומתן, שיפוץ נכון, בחירת שוכרים ועוד) ניתן לבצע טעויות שיובילו להפסד ניכר ועוגמת נפש.
ההמלצה שלנו היא להיעזר במומחה בתחום, מהסיבות הבאות:
רוב המשקיעים מתפשרים על דירה באיכות נמוכה, הן מבחינת המיקום, איכות הדירה או איכות הבניין – העיקר לא לפספס את העלייה במחירים – הם יקנו דירה מבלי לבדוק את הדברים עד הסוף.
בליווי צמוד ברכישת דירה, יועץ הנדל"ן יבקש להבין היטב את מיקום הדירה, תכנונה, גודלה נטו ואת הפוטנציאל הכללי שלה, וידע לאמוד את מחירה הנכון גם בתנאי שוק קיצוניים, משתנים ומלאי הפתעות.
כמו כן, בתנאי שוק לא שגרתיים, חשוב עוד יותר לדעת כיצד לנהל משא ומתן נכון על הדירה הנבחרת, ולהשתמש בקלפים שיש לנו באופן שייתן לנו יתרון על פני מתחרים. 

רכישת דירה להשקעה

ייעוץ וליווי נדלנ"י – איך זה עובד?

מעוניינים לעשות השקעה חכמה בעזרת ייעוץ מנדלן נבון? 

ראשית, תתקיים שיחה ראשונית עם יועץ נדל"ן נבון, ובמידה ותימצא התאמה, תיקבע פגישת ייעוץ.
בפגישה, היועץ יבנה לכם מספר תוכניות כלכליות-נדל"ניות בהתאמה אישית, הכוללות דו"ח רווחיות עבור כל תוכנית השקעה.
באופן זה, ניתן להשוות בין התוכניות, להבין משמעויות ולבחור בתוכנית ההשקעה המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם.
הייעוץ הראשוני כולל גם פגישה נוספת, לקבלת כלים מעשיים למימוש התוכנית הנבחרת ולהוצאתה לפועל על ידיכם.
למי שמעוניין לקבל עזרה והכוונה מלאה של נדלן נבון, בכל תהליך הרכישה, מ-א' ועד ת' – יוכל לקבל את הליווי המלא, המספק מעטפת מלאה, מדוייקת ואחראית, וכך להנות מראש שקט, הן בתהליך עצמו והן לאחר מכן, עם קבלת הדירה והשכרתה או עם הכניסה למגורים בדירה.
הייעוץ והליווי רלוונטיים לבעלי הון עצמי של החל 500,000 ₪.

4.9/5 - (14 votes)
4 טעויות ברכישת דירה
צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ – 500,000 ש"ח
 
אולי יעניין אותך גם:
מחפשים מומחה נדל"ן? הגעתם למקום הנכון.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
*רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ - 500,000 ש"ח
לקביעת פגישה

*הייעוץ רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ-500,000 ₪