ישראל היום – 23.01.19

זכיתם בהגרלה? עכשיו תבדקו האם כדאי לממש את הזכייה

הגרלות נותנות לנו תקוה, אבל לא תמיד מימוש הזכייה היא הדבר הנכון. שחר ורנר, מבעלי 'נדל"ן נבון' מספר על שני אחים שחשבו פעמיים והרוויחו יותר.

בשיתוף ברק רום –  פורסם בישראל היום: 23.01.2019

לחץ כדי להגיע לכתבה>> 

מזל טוב! זכיתם בהגרלה על זכות לדירה במחיר מוזל.

עכשיו אתם מדמיינים את הכסף נופל עליכם מהשמים.

לפני שאתם רצים לממש את הזכייה, חשוב שתבדקו אם זה באמת משתלם.

ב-2012 פנו אלינו דודי ונוה, שני אחים שגרו יחד בשכירות באחת מערי המרכז.

"זכינו בהגרלה של 'חבר', ואנחנו מתלבטים האם ללכת על זה", אמר לי דודי בטלפון.

הסיפור שלהם התחיל כמה חודשיים לפני השיחה שלנו.

דודי שירת בקבע, ובמסגרת ההטבות הניתנות לעמיתי מועדון חבר, הוא נרשם להגרלה על דירה בפרויקט יבנה הירוקה. "נרשמתי להגרלה על הדרך, בכלל לא חשבתי על האפשרות שאזכה. אף פעם לא הייתי טיפוס של לזכות בהגרלות".

"שכחתי מההגרלה הזו ופתאום קיבלתי מכתב שבישר לי על הזכייה. וואלה התלהבתי.

דירת חמישה חדרים במיליון וחצי שקל – נשמע משתלם.

לבד לא היה לי מספיק כסף, אז צירפתי את נוה. יחד היה לנו בערך מיליון ושלוש מאות אלף ₪, וחשבנו לקנות את הדירה כהשקעה משותפת".

נשמע שאתם ממש נעולים על הדירה הזאת וכבר יודעים איך תרכשו אותה. אז למה בעצם הגעתם אלי, שאלתי אותם בפגישה הראשונה שלנו.

"שבוע אחרי הזכיה ישבנו עם חבר משותף שלנו, שקצת מבין בנדל"ן" ענה לי נוה. "הוא שאל אותנו כמה שאלות, על הדירה ועל הפרויקט, ולנו לא היו תשובות מספיק טובות. הוא אמר שכדאי לנו לדבר עם יועץ נדל"ן והמליץ על נדל"ן נבון".

היו להם אפשרויות טובות יותר

שאלתי אותם את כל השאלות החשובות ועשיתי את הבירורים שלי על הסביבה והפרויקט. אני לא אומר שהגרלות הן בהכרח דבר רע, אבל במקרה הזה זו הייתה אפשרות ממש לא טובה.

המלצתי להם שלא לממש את הזכיה, ובמקומה בנינו עבורם תכנית השקעה ארוכת טווח. במסגרת התוכנית, כל אחד מהם קנה שתי דירות במרכז. כך למעשה, במקום לקנות דירה אחת ביבנה הירוקה, הם קנו ארבע דירות במרכז.

מי שזכה בהגרלה יודע כמה קשה לוותר על הזכיה, אבל אחרי שיכנועים והסברים, הם הבינו שזה פשוט לא כדאי עבורם.

האם זו הייתה הבחירה הנכונה? הנתונים מלמדים שכן

כאשר יעצתי להם לוותר על הדירה ביבנה הירוקה ובנינו להם תוכנית חלופית, היה ברור לנו שהם ירוויחו בענק, היום אפשר גם לחשב במדויק כמה הם הרוויחו.

כל אחת מהדירות שהם קנו עלתה כמיליון שקלים. כיום, כמעט 7 שנים מאוחר יותר כל אחת מהדירות שווה בערך 1.5 מיליון ש"ח. הדירה ביבנה לעומת זאת, שעלתה מיליון וחצי באותו הזמן, שווה היום בערך 2 מיליון.

במילים אחרות, רק הרווח מעליית הערך גבוה פי 4 בעסקה הנבחרת לעומת עסקת ההגרלה. במקום להרוויח 500 אלף, הם הרוויחו 2 מיליון ₪.

בנוסף, במהלך 7 השנים האלה 4 הדירות שהם קנו הכניסו להם בכל חודש הכנסה חיובית של אלפי שקלים (דמי שכירות פחות הוצאות על המשכנתאות). התחושה שלי היא שאנחנו ממש הצלנו אותם כלכלית. נכון, גם ברכישת הדירה ביבנה הם לא היו מפסידים, אבל בזכות הייעוץ שלנו הם הרוויחו בענק.

זכייה בהגרלה זה מרגש, אבל לא בהכרח משתלם

אנשים אומרים זכיתי זכיתי, חושבים שזכייה זה הכל. אני אומר שצריך לבדוק הכל מכל הכיוונים. ב-3 השנים האחרונות אני נתקל בזה הרבה בעקבות הגרלות מחיר למשתכן. אנשים זוכים בהגרלה, ורוצים לממש את הזכייה. הם לא מבינים שזה לא בהכרח הדבר הנכון עבורכם.

זכיה בהגרלה זה נחמד ומרגש, אבל חייבים לבצע את כל הבדיקות ולהבין האם זו באמת הדרך הנכונה. אנחנו מספקים ללקוחות שלנו ייעוץ נדל"ן ומוודאים שהם באמת ירוויחו מהנכס שהם רוכשים.

 

4.7/5 - (6 votes)
ישראל היום
צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ – 500,000 ש"ח
 
אולי יעניין אותך גם:
מחפשים מומחה נדל"ן? הגעתם למקום הנכון.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
*רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ - 500,000 ש"ח
לקביעת פגישה

*הייעוץ רלוונטי לבעלי הון עצמי של החל מ-500,000 ₪